pl-PLEnglish (UK)

 

festiwal

Jej portret

 

kinga1

KINGA LITOWSKA  absolwentka Wydziału Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2005 r. uzyskała stopień doktora sztuki, a w roku 2017 doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu.

Swoje sprawne funkcjonowanie oraz wszystkie dotychczasowe sukcesy w największym stopniu chór zawdzięcza właśnie jej prowadzeniu. Praca na próbach to nie tylko uczenie się utworów, ale także budowanie interpretacji, sztuka wytworzenia odpowiedniego nastroju, praca nad intonacją i emisją głosu. Dzięki ogromnej determinacji, charyźmie i poczuciu humoru Kinga potrafi wykrzesać z chórzystów  którzy są przecież amatorami  nie znane im dotąd umiejętności i wrażliwość muzyczną. Dyrygentka z pasją wykonuje swoją pracę i tą pasją zaraża wszystkich członków Astrolabium. 

Kontakt z Kingą:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
">kinga.litowska[USUN_T0]@gmail.com

tel. kom: 609 850 486